Jak na TSP - Verbální myšlení - Jazykový cit

Jazykový cit
0% hotovo
Zde se ukáže jak dobře jste si vštípili poznatky ze základní, případně střední školy. Problematika příkladů se často týká rozboru vět a větné stavby. Ke zvládnutí příkladů je potřeba, abyste tuto problematiku ovládali, anebo abyste alespoň pomocí vašeho jazykového citu intuitivně vnímali souvislosti jednotlivých slov, sousloví nebo vět.

  • Úvod

Sestavili jsme pro vás unikátní videokurz, který vám pomůže s vaší přípravou na přijímčky Masarykovy univerzity. Čekají na vás desítky hodin výukových videomateriálů a mnoho dalších užitečných podkladů. Nabyté znalosti si můžete prověřovat procházením kvízů. Pomocí statistik můžete sledovat, jak se v jednotlivých oblastech lepšíte, případně se můžete porovnávat s dalšími studenty. Svůj výsledek také můžete sdílet například na Facebooku a pochlubit se tak vašim přátelům.

Kurz nemáte koupený (nebo jen nejste přihlášen/a), máte tedy přístup pouze k omezené části kurzu.

Koupit kurz

Teorie

Pokud váš jazykový cit není dostatečně vyvinut, anebo si nepamatujete potřebné základy pro rozbor vět - doporučuji tuto problematiku dostudovat pomocí učebnic ze základní, nebo střední školy (např. ve videích doporučovaná učebnice Český jazyk v kostce pro střední školy). Pokud však tyto základy ovládáte, příklady této kapitoly by pro vás měly být hračkou.

Číst více

Procvičovací kvíz

Procvičit kurz
Jazykový cit

Diskuze

Zatím žádný komentář
Reagovat na celek

Veškerá zadání úloh TSP jsou duševním vlastnictvím Masarykovy univerzity a jsou užita na základě licence poskytnuté Masarykovou univerzitou. Veškeré vysvětlující komentáře a doprovodné texty k jednotlivým úlohám jsou produktem autora kurzu a Masarykova univerzita nezaručuje jejich správnost.

Masarykova univerzita nabízí uchazečům o studium zdarma stažení všech dosavadních variant TSP i s klíčem správných odpovědí, včetně e-learningového kurzu, na adrese http://muni.cz/tsp, kde mohou uchazeči o studium rovněž nalézt odkazy i na další služby poskytované Masarykovou univerzitou - Diskusní fórum pro uchazeče, Interaktivní online TSP, Často kladené dotazy, aj.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace